Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Serwis Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Końskich Sp. z o.o.

Serwis Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Końskich Sp. z o.o.

Serwis Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Końskich Sp. z o.o.

O nas

Zakład został powołany dnia 1 stycznia 1992 roku Uchwałą Nr XVI/119/91 Rady Miejskiej w Końskich. Podstawową statutową działalnością gospodarczą jest wytwarzanie oraz przesyłanie i dystrybucja ciepła na terenie miasta Końskie. Drugą działalnością jest dystrybucja oraz obrót energią elektryczną dla potrzeb podmiotów gospodarczych zlokalizowanych na terenie byłego zakładu „ZM ZAMTAL” oraz na potrzeby własne Ciepłowni. Z dniem 20 stycznia 2017 roku w miejsce dotychczasowej jednostki organizacyjnej nieposiadającej osobowości prawnej, to jest Zakładu Energetyki Cieplnej w Końskich samorządowego zakładu budżetowego miasta i gminy Końskie powstał w wyniku przekształcenia nowy podmiot - Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Końskich Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działający w oparciu o odrębne przepisy – przepisy kodeksu spółek handlowych. Spółka została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS: 0000659657. Majątek likwidowanego zakładu budżetowego ZEC w Końskich stał się kapitałem zakładowym nowo powstałej spółki prawa handlowego. Wszelkie prawa i obowiązki dotychczasowego zakładu budżetowego – ZEC w Końskich – przeszły na Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Końskich Sp. z o.o. PEC w Końskich zatrudnia 47 pracowników (stan na dzień 31-08-2023r.). Prezesem przedsiębiorstwa jest mgr inż. Tomasz Szatkowski.
              

Działalności gospodarcze prowadzone są w oparciu o wydane koncesje:
a)    Dla ciepła            
- koncesja na wytwarzanie ciepła,            
- koncesja na przesyłanie i dystrybucję ciepła.    
  
b)    Dla energii elektrycznej            
- koncesja na obrót energią elektryczną,            
- koncesja na dystrybucję energii elektrycznej.

 Zakład posiada 4 źródła wytwarzania ciepła. Podstawowym źródłem pracującym tylko w okresie grzewczym, jest ciepłownia miejska, zlokalizowana przy ul. Odlewniczej 5 i Odlewniczej 7. Pracuje ona w oparciu o jeden kocioł wodny WR-15 i trzy kotły gazowe Vitomax 200-HW o łącznej mocy zainstalowanej 23,4 MW przy mocy zamówionej ok. 18,18 MW. Zaspokaja ona około 85 % ogólnego zapotrzebowania na ciepło. Pozostała ilość jest wytwarzana przez 3 kotłownie gazowe w innych lokalizacjach.